Вирощування томатів

Дивно, як можливо з маленької насінини вирости така  велика рослина і дати врожай. При правильному посіву, догляді, можливо досягти не бачених врожаїв.

Для початку необхідно вибрати сорт гібрид який підходить для вашої кліматичної зони,свіже насіння у провірених продавців, інтернет-магазинах, колір,висота рослини, чи буде можливість підв'язати її, і пасинкувати. Вибравши насіння треба вирахувати дату висіву на розсаду. З датою визначилися приступимо до замочування насіння. 

Існує багато способів, препаратів, ми використовуємо * ФІТОСПОРИН* цей препарат є фунгіцид.



Вирощування томатів у відкритому грунті - це дуже кропіткий процес, який починається, як ми всі знаємо, з висадки розсади томатів. І тільки після того як ми садимо томати у відкритий грунт, починається вирощування і догляд за томатом. 


Висадка розсади томатів

Висаджують розсаду зазвичай на початку червня, коли мине небезпека заморозків. На ділянках з південним схилом на легких супіщаних грунтах при стійкій теплій погоді посадку можна починати з 20-25 травня, але при цьому необхідно вжити заходів захисту висаджених рослин від можливих заморозків. Для цього відразу після посадки ставлять над рослинами дуги або легкі каркаси, які при загрозі заморозків вкривають крафт-папером, мішковиною, старими ковдрами.

Висадку розсади томатів виробляють зазвичай на рівній поверхні, а на ділянках з підвищеним зволоженням - заздалегідь зроблені гряди або гребені. Відстані при посадці залежать від родючості грунту, сортових особливостей і способу формування рослин. Оптимальним між висаджені рядами вважається відстань 60-70 див.

У рядку скоростиглі штамбові детермінантні сорти розміщують через 30-35 см. детермінантні Сорти з полегающим стеблом розміщують на 40-50 см, якщо планується формування рослин в 2-3 стебла і підв'язка томатів у відкритому грунті до кілків. Індетермінантні сорти розміщують за схемою 70х70 см

Під час посадки розсада повинна виглядати свіжо, тобто бути «в тургоре». Навіть невелике завядание рослин затримує їх ріст після посадки, а при сильному подвядании опадають найцінніші перші квітки, що неминуче веде до втрати раннього врожаю. У похмурий день посадку можна проводити з ранку до вечора, а при жаркій сонячній погоді краще садити в другій половині дня. Це особливо важливо для безгоршечной розсади, яку висаджують з малим грудкою землі.

Перед посадкою слід обов'язково проводити полив, витрачаючи по 1-2 л води на лунку в залежності від вологості грунту. Висаджують розсаду глибше, ніж вона росла раніше. Така посадка сприяє відростання додатковій кореневої системи на зануреної в землю частини стебла.