Пасинкування застосовується для видалення зайвих бічних пагонів - пасинків, які ростуть з пазух листя, а також для регулювання росту кущів помідорів. Пасинки забирають більшу частину поживних речовин, що надходять від коренів до надземної частини помідора,
Якщо не робити пасинкування томатів, то у вас виростуть пишні кущі з багатьма листочками, а от плодів буде дуже мало. Пасинкування помідорів обов'язково слід робити для того, щоб рослини отримували всі необхідні поживні речовини і змогли дати багатий врожай. Також потрібно видаляти листочки, для того, щоб до плодів потрапляли ультрафіолет та свіже повітря.
Пасинкування слід проводити як тільки ви побачили на помідоровому кущі пасинки. Видаляти пасинки потрібно поки вони виросли не дуже великі (3-5 см в довжину). Це необхідно для того, щоб рослина не витрачала поживні речовини на їх зростання, а також, щоб надмірно не травмувати кущ, видаляючи великі пагони. Видаляти пасинки потрібно періодично, не раніше ніж, через 6-7 доби видаляти непотрібні пагони – пасинки до початку їх переростання.
Правильне пасинкування томатів залежить від кількості стебел у ваших помідорів - можна формувати кущ в один, два або три стебла.